TNPW0603442RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603442RBEEA
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
442Ohms
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
REACH SVHC :
Unknown
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Depth :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
800μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Number of Pins :
2
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW0603442RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603442RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 442Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C