TNPW060343R2DETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060343R2DETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 43.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Brand :
Amphenol Positronic
Failure Rate :
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Resistance :
43.2 Ohms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Features :
Military
Series :
TNPW
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Positronic
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Tolerance :
±0.5%
Subcategory :
D-Sub Connectors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
TNPW060343R2DETA
Vishay / Dale TNPW060343R2DETA
TNPW Series, Thin Film, 43.2 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±0.5%, -55°C ~ 125°C