TNPW060343R2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060343R2BEEA
Description
RES 43.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Composition :
Thin Film
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Width :
838.2μm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
43.2Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060343R2BEEA
Vishay / Dale TNPW060343R2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C