TNPW060343R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060343R0BEEA
Description
RES 43 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
43Ohm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
TNPW060343R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060343R0BEEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 43Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C