TNPW060343K7BETA
Mfr.Part #
TNPW060343K7BETA
Description
RES 43.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
43.7kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060343K7BETA
Vishay / Dale TNPW060343K7BETA
TNPW Series, Thin Film, 43.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C