TNPW060343K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060343K7BEEA
Description
RES 43.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
838.2μm
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
43.7kOhms
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
100mW
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW060343K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060343K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C