TNPW060343K2FHEA
Mfr.Part #
TNPW060343K2FHEA
Description
RES 43.2K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
43.2kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060343K2FHEA
Vishay / Dale TNPW060343K2FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C