TNPW060343K2BYEA
Mfr.Part #
TNPW060343K2BYEA
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
43.2kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Published :
Tolerance :
±0.1%
Depth :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW060343K2BYEA
Vishay / Dale TNPW060343K2BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C