TNPW060343K2BHEA
Mfr.Part #
TNPW060343K2BHEA
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
43.2kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060343K2BHEA
Vishay / Dale TNPW060343K2BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C