TNPW060343K2BEEN
Mfr.Part #
TNPW060343K2BEEN
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Power Rating :
100mW
Height :
558.8μm
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Voltage - Rated DC :
100V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Resistance :
43.2kOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060343K2BEEN
Vishay / Dale TNPW060343K2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C