TNPW060343K2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060343K2BEEA
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
100
In Stock :
100
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
43.2kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
0603
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Width :
838.2μm
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW060343K2BEEA
Vishay / Dale TNPW060343K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C