TNPW060343K2BECN
Mfr.Part #
TNPW060343K2BECN
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Case Code (Imperial) :
Width :
850μm
Supplier Device Package :
Height :
450μm
Resistance :
43.2kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060343K2BECN
Vishay / Dale TNPW060343K2BECN
TNPW Series, Thin Film, 43.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C