TNPW060343K0FHEA
Mfr.Part #
TNPW060343K0FHEA
Description
RES 43K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
43kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060343K0FHEA
Vishay / Dale TNPW060343K0FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 43kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C