TNPW060343K0FETA
Mfr.Part #
TNPW060343K0FETA
Description
RES 43K OHM 1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Resistance :
43kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060343K0FETA
Vishay / Dale TNPW060343K0FETA
TNPW Series, Thin Film, 43kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C