TNPW060343K0BETA
Mfr.Part #
TNPW060343K0BETA
Description
RES 43K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
43kOhms
Width :
838.2μm
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060343K0BETA
Vishay / Dale TNPW060343K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 43kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C