TNPW060343K0BEEN
Mfr.Part #
TNPW060343K0BEEN
Description
RES 43K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
289
In Stock :
289
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Width :
800μm
Published :
2013
Supplier Device Package :
0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
43kOhms
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW060343K0BEEN
Vishay / Dale TNPW060343K0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 43kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C