TNPW060343K0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060343K0BEEA
Description
RES 43K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Pins :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
43kOhms
Width :
838.2μm
Termination :
Solder
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
50V
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060343K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060343K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 43kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C