TNPW0603437RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603437RBEEA
Description
RES 437 OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Height :
558.8μm
Resistance :
437Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Published :
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW0603437RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603437RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 437Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C