TNPW0603432RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603432RFHTA
Description
RES 432 OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
432Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0603432RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603432RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 432Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C