TNPW0603432RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603432RFHEA
Description
RES 432 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
432Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603432RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603432RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 432Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C