TNPW0603432RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603432RBETA
Description
RES 432 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
432Ohms
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603432RBETA
Vishay / Dale TNPW0603432RBETA
TNPW Series, Thin Film, 432Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C