TNPW0603432RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603432RBEEA
Description
RES 432 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
REACH SVHC :
Unknown
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Width :
800μm
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Number of Pins :
2
Resistance :
432Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW0603432RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603432RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 432Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C