TNPW060342K2FHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060342K2FHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 42.2K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Military
Resistance :
42.2kOhms
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW060342K2FHTA
Vishay / Dale TNPW060342K2FHTA
TNPW Series, Thin Film, 42.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C