TNPW060342K2BYEA
Mfr.Part #
TNPW060342K2BYEA
Description
RES 42.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Series :
TNPW e3
Resistance :
42.2kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
TNPW060342K2BYEA
Vishay / Dale TNPW060342K2BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 42.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C