TNPW060342K2BECN
Mfr.Part #
TNPW060342K2BECN
Description
RES 42.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Resistance :
42.2kOhms
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060342K2BECN
Vishay / Dale TNPW060342K2BECN
TNPW Series, Thin Film, 42.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C