TNPW0603427RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603427RBETA
Description
RES 427 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
427Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603427RBETA
Vishay / Dale TNPW0603427RBETA
TNPW Series, Thin Film, 427Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C