TNPW0603422RDEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603422RDEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 422 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Resistance :
422Ohms
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
800μm
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW0603422RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603422RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 422Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C