TNPW060341K2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060341K2BEEA
Description
RES 41.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
838.2μm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
41.2kOhms
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Metric) :
Height :
558.8μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW060341K2BEEA
Vishay / Dale TNPW060341K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 41.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C