TNPW0603412RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603412RBYEA
Description
RES 412 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
412Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603412RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603412RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 412Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C