TNPW060340K2BECN
Mfr.Part #
TNPW060340K2BECN
Description
RES 40.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
40.2kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Length :
1.6mm
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060340K2BECN
Vishay / Dale TNPW060340K2BECN
TNPW Series, Thin Film, 40.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C