TNPW06033K92BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06033K92BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.92K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
3.92kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Width :
800μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Published :
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW06033K92BETA
Vishay / Dale TNPW06033K92BETA
TNPW Series, Thin Film, 3.92kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C