TNPW06033K90FETA
Mfr.Part #
TNPW06033K90FETA
Description
RES 3.9K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
3.9kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Datasheets
TNPW06033K90FETA
Vishay / Dale TNPW06033K90FETA
TNPW Series, Thin Film, 3.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C