TNPW06033K83FHTA
Mfr.Part #
TNPW06033K83FHTA
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
3.83kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW06033K83FHTA
Vishay / Dale TNPW06033K83FHTA
TNPW Series, Thin Film, 3.83kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C