TNPW06033K79BEEA
Mfr.Part #
TNPW06033K79BEEA
Description
RES 3.79K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
RoHS :
Details
Resistance :
3.79 kOhms
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Tolerance :
±0.1%
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Size / Dimension :
0.063 L x 0.033 W (1.60mm x 0.85mm)
Brand :
Amphenol Positronic
Thin Film
Subcategory :
D-Sub Connectors
Series :
TNPW e3
Positronic
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Failure Rate :
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Datasheets
TNPW06033K79BEEA
Vishay / Dale TNPW06033K79BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.79 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C