TNPW06033K74DETA
Mfr.Part #
TNPW06033K74DETA
Description
RES 3.74K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Published :
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.74kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06033K74DETA
Vishay / Dale TNPW06033K74DETA
TNPW Series, Thin Film, 3.74kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C