TNPW06033K65FETA
Mfr.Part #
TNPW06033K65FETA
Description
RES 3.65K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
3.65kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW06033K65FETA
Vishay / Dale TNPW06033K65FETA
TNPW Series, Thin Film, 3.65kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C