TNPW06033K60BYEA
Mfr.Part #
TNPW06033K60BYEA
Description
RES 3.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Resistance :
3.6kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW06033K60BYEA
Vishay / Dale TNPW06033K60BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C