TNPW06033K57BETA
Mfr.Part #
TNPW06033K57BETA
Description
RES 3.57K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Thin Film
Published :
Resistance :
3.57kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
838.2μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW06033K57BETA
Vishay / Dale TNPW06033K57BETA
TNPW Series, Thin Film, 3.57kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C