TNPW06033K57BECN
Mfr.Part #
TNPW06033K57BECN
Description
RES 3.57K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
3.57kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW06033K57BECN
Vishay / Dale TNPW06033K57BECN
TNPW Series, Thin Film, 3.57kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C