TNPW06033K52BEEN
Mfr.Part #
TNPW06033K52BEEN
Description
RES 3.52K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
483
In Stock :
483
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
0603
Case Code (Imperial) :
0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
450μm
Resistance :
3.52kOhms
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW06033K52BEEN
Vishay / Dale TNPW06033K52BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.52kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C