TNPW06033K40FHEA
Mfr.Part #
TNPW06033K40FHEA
Description
RES 3.4K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW06033K40FHEA
Vishay / Dale TNPW06033K40FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C