TNPW06033K40DHEA
Mfr.Part #
TNPW06033K40DHEA
Description
RES 3.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Series :
TNPW e3
Resistance :
3.4kOhm
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C