TNPW06033K30FEEA
Mfr.Part #
TNPW06033K30FEEA
Description
RES 3.3K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
13 Weeks
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.3kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW06033K30FEEA
Vishay / Dale TNPW06033K30FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C