TNPW06033K20BXEA
Mfr.Part #
TNPW06033K20BXEA
Description
RES 3.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.2kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
TNPW06033K20BXEA
Vishay / Dale TNPW06033K20BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C