TNPW06033K16FETA
Mfr.Part #
TNPW06033K16FETA
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
3.16kOhms
Power Rating :
100mW
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW06033K16FETA
Vishay / Dale TNPW06033K16FETA
TNPW Series, Thin Film, 3.16kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C