TNPW06033K12BEEA
Mfr.Part #
TNPW06033K12BEEA
Description
RES 3.12K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
838.2μm
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
100mW
Contact Plating :
Tin
Resistance :
3.12kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW06033K12BEEA
Vishay / Dale TNPW06033K12BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.12kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C