TNPW06033K09DHEA
Mfr.Part #
TNPW06033K09DHEA
Description
RES 3.09K OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.09kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW06033K09DHEA
Vishay / Dale TNPW06033K09DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.09kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C