TNPW06033K01DEEA
Mfr.Part #
TNPW06033K01DEEA
Description
RES 3.01K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
850μm
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
3.01kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Series :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW06033K01DEEA
Vishay / Dale TNPW06033K01DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C