TNPW06033K01BYEA
Mfr.Part #
TNPW06033K01BYEA
Description
RES 3.01K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.01kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW06033K01BYEA
Vishay / Dale TNPW06033K01BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C