TNPW06033K01BXEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06033K01BXEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.01K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW e3
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Published :
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Resistance :
3.01kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Depth :
850μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW06033K01BXEA
Vishay / Dale TNPW06033K01BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C